Zapisz dziecko na naukę pływania dla niemowląt

Rodzice pragną dla swojej pociechy jak najlepiej, dlatego warto zacząć wspomaganie rozwoju niemowlęcia możliwie jak najwcześniej. Rewelacyjnie do tego zadania nadaje się pływanie. Z tej przyczyny nauka pływania dla niemowląt jest coraz bardziej popularna. Ale czy daje to jakiekolwiek korzyści? Od jakiego wieku można z dzieckiem zacząć chodzić? Spróbujemy odpowiedzieć na te zagadnienia.

Nauka pływania dla dzieci – jakie korzyści daje pociechom?

Naukę pływania dla dzieci, której oferty znajdziemy bez trudu w znacznej części wielkich miejscowości takich, jak Kraków, Warszawa czy Lublin, można rozpocząć się już od trzeciego miesiąca życia malucha. Niezbędna jest jednak wcześniejsza konsultacja z pediatrą, który musi stwierdzić, czy w przypadku naszego malucha nie mają miejsca ewentualne przeciwwskazania. Nauka pływania to nie tylko ekscytująca zabawa dla dziecka, ale także wspieranie jego poprawnego rozwoju. Ćwiczenia na basenie wpływają pozytywnie na układ krążenia oraz układ oddechowy, rozbudowują również układ mięśniowy i uczą niemowlęta świadomości swojego ciała. Bardzo dobrze odciążają także układ kostno-stawowy, co w późniejszym czasie ma szczególną wagę podczas nauki raczkowania i chodzenia. Dodatkowo nauka pływania rozwija spostrzegawczość oraz celowość ruchów, gdyż podczas zajęć animowane są różnorodne gry, które dobrze wpływają na koordynację wzrokowo–ruchową. Zalicza się do nich chociażby łapanie piłeczki unoszącej się na wodzie. Ćwiczenia prowadzone w grupie rówieśniczej korzystnie wpływają na rozwój społeczny oraz emocjonalny dziecka. Z kolei pływanie z rodzicami zapewnia poczucie bezpieczeństwa, pomaga budować zaufanie oraz zacieśnia więź emocjonalną.

Nauka pływania dla niemowląt – najważniejsze to doświadczony instruktor

Nauka pływania dla dzieci będzie na pewno efektywna i bezpieczne tylko wtedy, kiedy będzie prowadzona pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Warunkiem jest zdobycie przez nich stosownych certyfikatów w zakresie prowadzenia zajęć ruchowych w wodzie z maluchami.