Jeżeli szukasz więcej wiadomości dotyczących starczowzroczności, skieruj się tutaj.
Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z samoistnych procesów powiązanych bezpośrednio ze zbliżaniem się do wieku starczego. Jej objawem jest pogorszenie widzenia na nieduże odległości, co w istocie uniemożliwia użycie notebooka lub telefonu komórkowego, czytanie gazet, rozwiązywanie krzyżówek, a także realizowanie wielu codziennych aktywności. Presbiopia jest rezultatem osłabienia zdolności akomodacji oka lub jej zupełnej straty. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być przepisanie okularów, jakkolwiek powoduje to pewne komplikacje. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary progresywne z reguły nie są tanie, natomiast modele dwuogniskowe zazwyczaj nie są komfortowe. Doskonałym wyjściem może okazać się tym samym pozbycie się presbiopii w wyniku zabiegu.
Korekcja starczowzroczności. Z jakiej przyczyny jest konieczna?
Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii pozwala uchronić się od szeregu komplikacji przy wykonywaniu powszednich, najłatwiejszych czynności. Osoby mający to schorzenie (wypada zaakcentować, że często pierwsze symptomy presbiopii manifestują się zaraz ukończeniu 40 lat) mają problemy z pisaniem lub korzystaniem z komputera, a także robieniem zakupów (w istocie uniemożliwia odczytanie opisu artykułu) czy przemieszczaniem się komunikacją publiczną (kłopoty ze sprawdzeniem planów jazdy). Co więcej, przeciwnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest równoważona przez możliwość wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla osób cierpiących na tę wadę niewygodne. Nie należy też zapominać, że wada ta się nieprzerwanie pogłębia, a każde następujące 2 lata lata przynoszą zwykle pogorszenie widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.
Leczenie starczowzroczności – usunięcie wady podczas jednego zabiegu
Poza korektą przy użyciu okularów, dostępne jest też leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają nieodzowność zakładania szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są również drogą ku temu, by w czasie pojedynczego zabiegu całkiem zlikwidować wadę w obu oczach.
Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]