Z czego wykonuje sie korony implantów zębowych?

Implanty stomatologiczne to doskonała metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów równie dobrze sprawdzają się także w przypadku dużych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele bardziej komfortowe od protez, a jeśli właściwie o nie zadbamy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów wykonuje się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, że implant zęba to wyłącznie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się dużą trwałością. Jego największą zaletą jest również fakt, iż nie rdzewieje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego używanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z czego wykonuje się korony implantów zębów?

Zróżnicowanie materiałów, z których wykonywane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a ponadto nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Najbardziej budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.