Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Mocne i białe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Szczotkowanie uzębienia po każdym posiłku pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe sposoby wybielające (żele, paski, woski), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Lekarze szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne rezultaty już po kilku sesjach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. W dalszej kolejności za pomocą specjalistycznego wzornika oznacza się odcień zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważne jest także właściwe dobranie odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując przebarwienia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o 14 odcieni, rezultaty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy wystrzegać się czerwonego wina, czarnej herbaty przez przynajmniej ok. 7 dni. Świetne rezultaty daje także wybielanie zębów za pomocą lampy LED.