Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie rześkości wywołują jony ujemne powstające się m.in. w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a też wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu mają pozytywny wpływ na nasze otoczenie i samopoczucie, tłumią przykre zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja może zachodzić w wyniku wyładowania elektrycznego, emitowania ekstremalnej ilości ciepła lub oddziaływania silnego pola magnetycznego. Obecnie większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, jak telewizory, drukarki czy laptopy, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego by na powrót poczuć czystą i rześką atmosferę w domu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Proces jonizacji stosowany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wyłapać pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym z papierosów czy niebezpieczne bakterie i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie ustawicznego znużenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną organizmu, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w instytucjach publicznych, biurach, przychodniach medycznych czy placówkach oświaty, czyli tam, gdzie ważne jest skupienie się na wykonywanych obowiązkach.