Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie każde schorzenia zębów jesteśmy w stanie wyleczyć tradycyjnymi technikami. Jeżeli są one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się między innymi w przypadku uszkodzonych kości, potrzeby wstawienia implantów czy mostów, znacznych uszkodzeń zębów i chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju guzy bądź owrzodzenia. Jakie techniki są jednak wykorzystywane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty wybrać się, aby zabiegi były komfortowe, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Leczenie przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – również tych znacznie uszkodzonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń czy pacjentów po wypadkach konieczne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także leczeniem różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów czy owrzodzeń – a także odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych trudności. Dobrze więc napisać parę zdań o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest z pewnością to, aby stosował on tylko innowacyjne akcesoria i, co najważniejsze, leki znieczulające. Sporą wagę ma także atmosfera w poradni oraz podejście dentysty do chorych – wiele mówią nam na ten temat komentarze wcześniejszych pacjentów, które wyszukamy między innymi w internecie lub w gronie przyjaciół.