Jak pracuje implantolog? O zakładaniu implantów zębów

Najlepszą metodą na uzupełnienie braków w uzębieniu są implanty zębów. Zdają egzamin zarówno gdy brak nam pojedynczych zębów, jak i całkowitego bezzębia. Ich największymi zaletami są względnie nieskomplikowania pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant stomatologiczny, a tak naprawdę jego korona, wygląda zupełnie jak naturalny ząb. Przed ich zakładaniem nie ma wymogu szlifowania sąsiednich zębów, jest to więc mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli zakładanie mostu czy pełnej protezy. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ten zabieg i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.

Implanty zębów – jak przebiega ich zakładanie?

Zabieg wszczepienia implantów zębów rozpoczyna się od zaaplikowania pacjentowi anestetyku. Ponadto ważne jest także odpowiednie nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. W następnej kolejności stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. To umożliwia mu dotarcie do tkanki kostnej i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu stosuje się techniki piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To najtrudniejszy etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego biegłości i wyczucia. Dokładność istotna jest również przy umieszczeniu implantu zębowego w łożu. Kiedy ten będzie na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a lęk przed bólem

Proces zakładania implantu stomatologicznego budzi u części osób strach przed ewentualnym dotkliwym bólem odczuwanym podczas zabiegu oraz kilka dni po nim. Szczęśliwie lęk ten jest zupełnie bezzasadny. Nowoczesna implantologia dysponuje niezmiernie wydajnymi lekami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie czuli na odczuwanie bólu mogą ponadto poprosić o płytkie znieczulenie ogólne całkowicie usuwającego możliwość odczuwania stresu przed leczeniem stomatologicznym.