Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły zęby, skazane były na to, żeby używać sztucznych szczęk. Nie było to jednak dobre wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, lecz też wykazują wiele innych atutów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, ograniczając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Implanty zębów – jak przebiega zabieg?

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm i trochę mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na duże skrócenie czasu leczenia – pacjent nie notuje jakichkolwiek dolegliwości nawet po 3 miesiącach. Do tej pory powinien stosować chłodne okłady, zaś od razu po operacji – wystrzegać się napojów alkoholowych, palenia tytoniu i bardzo ciepłych potraw. Ważne będzie też wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zmniejszają obrzęk i ból.

Implanty zębowe – któremu stomatologowi zlecić?

Implantologia wywiera ogromny wpływ na jakość życia chorych – z tego względu bardzo istotne okazuje się to, by wybrać właściwego stomatologia. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek oraz trudności zdrowotnych? Słusznie zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębowych dentyście z dużym stażem oraz korzystnymi recenzjami od dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w Google nazwiska lekarza z pewnością trafimy na istotne wskazówki.