Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Społeczeństwo stopniowo zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: pyły zawieszone PM10, spaliny pojazdów, kurz, dym tytoniowy czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminują?

Dzisiaj najlepszym wyjściem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być znacznie efektywniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – atuty

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować pyły zawieszone PM10 i PM2.5, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i szybko usuwa też wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, natomiast jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i proste w obsłudze.