Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o bólu krzyża? Skieruj się na www.vitberg.com/info/bol-plecow-i-kregoslupa.html
Powracający ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, piersiowym lub między łopatkami stopniowo staje się codziennością dla dużego odsetka społeczeństwa. Dziś jest to dolegliwość, z którą borykają się nie tylko starsi ludzie. Siedząca praca połączona z niską aktywnością fizyczną sprawia, iż bólu tego rodzaju doświadczają coraz to młodsi ludzie.
Bólu pleców – co może oznaczać?
Ból kręgosłupa może mieć sporo przyczyn. Jego występowanie przykładowo w odcinku piersiowym w wielu przypadkach związane jest z układem nerwowym, w szczególności jeżeli doświadczany jest jako ból promieniujący w kierunku ramion oraz barku. Ból kręgosłupa piersiowego może także dawać sygnały o powstawaniu zmian reumatycznych bądź schorzeń organów wewnętrznych, z tej przyczyny jego leczenie inicjuje się m.in. od sprawdzenia tego rodzaju przyczyn. Z kolei ból na wysokości łopatek oraz ból w odcinku lędźwiowym najczęściej jest efektem przeciążenia struktury kręgosłupa (więzadeł, mięśni lub ścięgien przykręgosłupowych), spowodowanego na ogół przestawianiem przedmiotów o znacznej masie lub nieprawidłową postawą. Taki ból przeciążeniowy często jest ignorowany, gdyż łagodnieje po odpoczynku, niemniej jednak może on być sygnałem początków przepukliny dyskuczyli dyskopatii. Oczywiście ból kręgosłupa bywa także następstwem różnorodnych stanów zapalnych lub urazów nieraz tak znikomych, iż wracamy do nich pamięcią dopiero podczas rozmowy z lekarzem.
Nie zaniedbuj bólu kręgosłupa
Bólu pleców nie można lekceważyć i należy jak najszybciej umówić się na wizytę u lekarza. Rozpozna on wstępnie rodzaj oraz przyczynę bólu, po czym odeśle do stosownego lekarza specjalisty, który zaplanuje optymalną formę terapii. Nie warto jednakże czekać, aż zaczniemy odczuwać ból pleców. O kręgosłup należy troszczyć się zawsze, nawet gdy nie sprawiał dotychczas problemów. Z tego też powodu doktorzy zalecają systematyczny ruch, pamiętanie o dobrej postawie m.in. podczas pracy przy komputerze , a także dbanie o odpowiednią wagę. Naprężone mięśnie szyi czy grzbietu można również rozluźnić podczas masaży rehabilitacyjnych albo przy użyciu urządzeń do wibroterapii oscylacyjnej. Taki masaż wibracjami umacnia mięśnie, co minimalizuje ból przeciążeniowy, a także stymuluje cyrkulację krwi i limfy.
Adres:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz
Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail:
[email protected]