Blogi i o zdrowiu i urodzie – wykorzystaj je do poszerzenia swojej wiedzy

Zaprzestań jałowych poszukiwań! Portal wiedzy o zdrowiu znajdziesz pod tym linkiem.

Sieć to miejsce, gdzie niezmiernie łatwo da się wyszukać informacje na dowolny temat. Internauci mają głównie słabość do pytania w Google o tematy medyczne, częstokroć wręcz poprzedzając decyzję o konsultacji z lekarzem długim szperaniem w sieci w celu odnalezienia na własną rękę rozwiązania problemu. Ale czy to właściwy model stosowania wiedzy zamieszczanej na portalach o zdrowym stylu życia?

Portal wiedzy o zdrowiu nie może być alternatywą dla specjalistycznej porady medycznej

W tysiącach artykułów o zdrowiu, dietach i zabiegach estetycznych dostępnych w sieci jest wiele solidnych treści opracowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez ludzi zauroczonych taką tematyką i od lat działających w zawodach związanych z medycyną. Jednak korzystanie z informacji zamieszczanych na portalach o zdrowiu czy urodzie nie powinno (a zasadniczo nie może!) opierać się na przyjęcie ich za alternatywę dla bezpośredniej porady lekarskiej. Strona o urodzie oraz zdrowiu, o ile dostarcza rzetelnych informacji, może natomiast być dobrym źródłem dodatkowej wiedzy, która przygotuje użytkownika do sprawnego poruszanie się po świecie usług medycznych. Dotarcie w sieci do drobiazgowego opisu operacji wytłumaczonej niemedycznym językiem pomoże oswoić pacjenta z procedurą przyszłego zabiegu i obniżyć stres przez niego wywołany. Natomiast wpis z przedstawieniem objawów poprzedzających jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej przedstawić swoje obawy lekarzowi.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl