Basen dla niemowląt – zabawa i zdrowie

Choć nawet kilkanaście lat wcześniej zajęcia na basenie dla noworodków nie były lubiane wśród matek, to dziś coraz częściej jedna z nich postanawia zabrać swoje latorośle na basen. Dla niemowląt taka aktywność jest wszak świetnym ćwiczeniem, pozwalającym na szybszy rozwój ich zdrowia. Warto również dodać, że – wbrew obawom niektórych matek – na basen mamy szansę wybrać się z maluchem bardzo wcześnie, bo już od 3 miesiąca po urodzeniu. Jednak pamiętajmy, że bobasy będą naprawdę bezpieczne tylko wtedy, kiedy udamy się z nimi na właściwe ćwiczenia prowadzone przez doświadczonego instruktora. Jak więc je znaleźć? O czym musimy wiedzieć przy wyborze? I co osiągniemy stawiając na basen dla niemowląt?

Dlaczego powinniśmy postawić na basen dla niemowląt?

Najistotniejszym plusem pływania niemowląt okazuje się na pewno to, iż wszechstronnie wspiera zdrowie maluchów. Dzięki ćwiczeniom na basenie lepiej rozwija się układ oddechowy, rozbudowuje się układ mięśni, a delikatne wciąż kości dzieci nie są obciążone, przez co ogranicza się niebezpieczeństwo kontuzji. Basen dla niemowląt to też doskonała metoda na naukę zborności ruchów, przez co najmłodsi prędzej zaczynają chodzić. Warto również wspomnieć, iż zajęcia na basenie prowadzone są z innym bobasami – są zatem wspaniałą sposobnością do nauki społecznych relacji z równolatkami.

Basen dla niemowlaków – co jest ważne?

Mnóstwo matek niesłusznie uważa, iż ćwiczenia na basenie dla niemowlaków mogą powodować pewne zagrożenie, a wystarczy z głową podejść do znalezienia firmy, która organizuje te treningi. Najbardziej ważne okaże się na pewno to, by były one prowadzone przez doświadczonych instruktorów, którzy po pierwsze zadbają o bezpieczeństwo maluchów przebywających w wodzie, ale również przygotują właściwe zabawy, dzięki czemu te dobrze spędzą czas na basenie, a także wyniosą z tego zdrowotne oraz emocjonalne zyski.