Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka i zastosowanie

Potrzebujesz aparatu do terapii ultradźwiękowej? Zobacz tu

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są często stosowane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bo prawidłowo aplikowane ultradźwięki mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do redukowania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu i poprawy przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, opiera się na dwóch typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, wiązadeł, blizn oraz stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie doskonałym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]