Uczucie ciężkich nóg i obrzęki kończyn dolnych to dolegliwości dotykające nawet 30% światowej populacji. Szczególnie narażone na ich występowanie są kobiety wykonujące pracę stojącą oraz panie w ciąży. Nieprzyjemne objawy…
Zdrowie
Czy warto korzystać z zabiegów drenażu limfatycznego? O zaletach i wadach
Drenaż limfatyczny to zabieg, który ma na celu poprawę krążenia limfy, w związku z czym pierwotnie miał służyć do leczenia obrzęków limfatycznych, ale obecnie jest wykorzystywany znacznie szerzej. Wyróżnić można…
Niedoczynność tarczycy – objawy, przyczyny i leczenie
Tarczyca (gruczoł tarczowy) to jeden z największych gruczołów wydzielania wewnętrznego w ludzkim organizmie. Znajduje się w przednio-dolnej części szyi i odpowiada za produkcję niezbędnych dla zdrowia hormonów. Gdy gruczoł tarczowy…
Co zrobić z cukinii i kabaczków? Propozycje przetworów na zimę
Lato to doskonały moment, aby zrobić przetwory z cukinii i kabaczków na zimę i cieszyć się smakiem tych warzyw przez cały rok. Przedstawimy kilka pomysłów na przetwory, w tym przepisy…
Mięsień półścięgnisty i półbłoniasty – co wywołuje ich ból? O naciągnięciu, naderwaniu i innych urazach
Grupa kulszowo-goleniowa to określenie mięśni zlokalizowanych w tylnej stronie uda. Składają się na nią: mięsień dwugłowy uda, półścięgnisty i półbłoniasty. Urazy tej grupy są powszechne i można je dokładnie zdiagnozować.…
Masaż wyszczuplający – kiedy może działać?
Wiele osób marzy o szczupłej sylwetce. Część z nich szuka szybkiego sposobu na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej i poprawę swojego wyglądu. Nie dziwi więc zainteresowanie masażem wyszczuplającym. Wyjaśniamy, jakie…
Profilaktyka przeciwzakrzepowa: ćwiczenia i zabiegi
Zakrzepica żylna upośledza przepływ krwi, może powodować uszkodzenie zastawek żył głębokich, a w konsekwencji zaburzać odpływ krwi w kierunku serca. Brak właściwego leczenia może doprowadzić do powstawania obrzęków, zmian skórnych,…
Bolące łydki po bieganiu – o czym świadczą i jak zregenerować nogi?
Ból łydek po bieganiu może mieć bardzo różne przyczyny – bywa on oznaką poważnej kontuzji, najczęściej jednak jest informacją o dużej intensywności treningu. Jeśli była ona nieco za duża na…
Plastyka podniebienia miękkiego. W jakim przypadku trzeba ją wykonać?
Plastyka podniebienia miękkiego polega na wycięciu nadmiaru jego tkanek oraz resekcji końcówki języczka. Zabieg wykonuje się w celu uzyskania większej przestrzeni gardła środkowego. W jakim przypadku należy go wykonać? Plastykę…
Właściwości soków z kiszonych buraków i kapusty
Z kwaszonych warzyw korzysta się w rodzimej kuchni od wieków. Ostatnio jednak notorycznie mówi się również o zaletach prozdrowotnych soków z kwaszonych warzyw, zwłaszcza z buraków i kapusty. To prawdziwy…