designerski stolik kawowy

Urządzasz pokój dzienny – stolik kawowy to podstawa!

Stolik kawowy jest ważnym meblem, którego nadal używa się w większości polskich mieszkań, choć czasami zdarza się, że niektórzy projektanci wnętrz niekiedy marginalizują go w swoich aranżacjach. Nie jest to zadziwiające, bo mebel ten łączy w sobie jednocześnie funkcję użytkową, jak i dekoracyjną.

Funkcje stolika kawowego

Polacy większość godzin spędzają w salonie. Tutaj odprężamy się, podejmujemy gości, czytamy, oglądamy seriale, dodatkowo tu nieraz też jemy. Naturalne jest wobec tego, iż meble użyte do urządzenia salonu muszą tworzyć przestrzeń, która nie przytłacza, ale która jednocześnie nie obniża jej funkcjonalności. Stolik kawowy, jak jego nazwa podkreśla, służy głównie jako mebel, na którym kładziemy filiżanki z kawą czy herbatą oraz ciasta, nie tylko wówczas kiedy przyjmujemy gości, ale także kiedy relaksujemy się w rodzinnym gronie. Drugie zadanie stolika kawowego to miejsce przechowywania małych sprzętów oraz drobiazgów, po które notorycznie sięgamy, przykładowo tabletu, chusteczek higienicznych, pilota do TV bądź czasopism, które akurat czytamy. Jest to także miejsce, gdzie można łatwo postawić drobne ozdoby, jak tealighty bądź misę z suszonymi kwiatami.

Drewniane stoliki kawowe – zdecyduj się na solidność mebli rzemieślniczych

Mimo swoich szeregu funkcji stolik kawowy powinien być w zasadniczo nie rzucający się w oczy, a więc właściwie wpasowany w plan wnętrza. Jest to z reguły niewysoki mebel – ma przeważnie 40-50 cm wysokości, ponieważ nie może przesłaniać przestrzeni salonu, ale także postawione na nim przedmioty czy szklanki muszą być w zasięgu ręki osoby, która go używa. Nowoczesne designerskie stoliki kawowe konstruowane w studiach najlepszych projektantów idealnie łączą w sobie funkcję dekoracyjną oraz użytkową. Zróżnicowanie kształtów tego typu stolików kawowych powoduje, że klient bez problemu odnajdzie model nadający się do stylu skandynawskiego, retro lub do industrialnego loftu. Warto wybierać meble rzemieślnicze, wyprodukowane ręcznie z litego drewna, co jest gwarancją, że będą nie tylko pięknie wyglądać, ale będą też mocne.

Adres:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]