Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Chcesz zamówić panele drewniane? Koniecznie odwiedź ten adres

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w dosłownie kilka godzin, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym podłożu – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać także o oddzieleniu ich od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się nagromadzonej wody. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Najważniejsze reguły układania paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – specjaliści polecają robić to startując z rogu pokoju. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłoża – dopuszczalna wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pokojach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Zepniesz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub surowców takich, jak MDF, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w domu. Musisz zatem zostawić dylatacje o szerokości minimum jednego centymetra, do których zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]