Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Aby uzyskać informację o tym, jak poradzić sobie z zainfekowanym WordPressem, kliknij tutaj.

WordPress okazał się w mijających latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów i witryn internetowych tworzonych z jego użyciem liczy się aktualnie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony wykonane na WordPressie są częstym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania witryny malware, konieczne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie malware ze strony internetowej?

Wpisy na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Ze strony wychodzi niechciana poczta? Na witrynie znalazłeś linki do obcych Ci adresów? A może nie możesz się zalogować? To jedynie parę z możliwych przykładów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich sytuacjach wymagane jest błyskawiczna reakcja, aby znaleźć źródło infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach cyberprzestępców najlepiej zlecić specom od tego rodzaju działań, ponieważ usuwanie malware z WordPressa z reguły wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych prowadzą pełny przegląd plików oraz baz danych strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki htaccess i wp-config. W procesie czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, zmniejszające niebezpieczeństwo następnych ataków. Jeśli długotrwała infekcja spowodowała dodanie strony do listy zagrożeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy podejmują też konieczne kroki w celu skreślenia jej z tego typu rejestrów. Cykliczne uaktualnianie CMS-a oraz używanych na stronie www wtyczek jest bardzo istotne, bowiem naprawa wszystkich następstw ataku hakerskiego nie jest gwarancją, że taki przypadek nie nastąpi za kilka miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]