Spot reklamowy – skuteczna promocja w 30 sekund

Spoty reklamowe to najczęściej 30-sekundowe produkcje filmowe, których kluczową funkcją jest promocja usług lub produktów danej marki. Mogą być prezentowane w standardowych mediach (telewizja lokalna oraz ogólnopolska), w przestrzeni publicznej (monitory w komunikacji miejskiej) czy też przed filmami w kinach. W dobie wszechstronnego dostępu do sieci WWW trafionym pomysłem jest również udostępnienie spotu reklamowego w serwisach społecznościowych, np. przed teledyskami na YouTube albo w charakterze treści sponsorowanej na Facebooku. Sporo przykładów dowodzi, iż treść udostępniana viralowo w sieci to najlepszy sposób na reklamę usług i produktów.

Produkcja spotów reklamowych – liczy się nietuzinkowy pomysł

Spoty reklamowe z reguły nie trwają dłużej niż trzydzieści sekund i przekazują treści w bardzo skondensowanej formie, zatem przy ich produkcji ważne jest pomysłowe, nietuzinkowe podejście do prezentowanego tematu. Ze względu na to, że bloki reklamowe w mediach tradycyjnych wyświetlane są w przerwach między programami, ich autorzy prześcigają się w pomysłach, jak przyciągnąć uwagę widzów. W produkcji spotów reklamowych dużą rolę odgrywa także dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa.

Filmy reklamowe – zadanie dla specjalistów

Produkcja filmów reklamowych to zadanie dla profesjonalistów, którzy dysponują najwyższej jakości sprzętem (lustrzanki cyfrowe, drony, stabilizatory obrazu, kamery sportowe i tradycyjne), a w swojej pracy korzystają ze specjalistycznego oprogramowanie do postprodukcji – dźwięku, montażu czy korekty kolorów. Firmy parające się produkcją spotów reklamowych zatrudniają też zawodowych aktorów i lektorów. Bazą dobrego filmu reklamowego jest zawsze ciekawy scenariusz przykuwający uwagę odbiorców, zadziwiający pomysłowością, a czasem nawet wywołujący wzruszenie lub pobudzający ich do myślenia.