Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Skieruj się tu jeśli jesteś zainteresowany drukarka 3D usługi.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do projektantów CAD, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, konstruktorów, jak również przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma czy też osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wykonanego przy pomocy technologii FDM, SLA, SLS, PolyJet, oraz DMLS, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się także strefa wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D małych elementów

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do osób albo podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk detali, wygładzonej powierzchni, bardzo wąskich elementów oraz wyrazistych krawędzi.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Metoda drukowania 3D w technologii SLS działa na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze atuty tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego zapewnia wyrazistość kształtu oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

FDM – wydruk 3D prototypów oraz modeli koncepcyjnych

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, jak również opcja zastosowania materiałów w szerokiej gamie barw. W trakcie druku w technologii FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]