Prowadzisz zakład gastronomiczny? Pamiętaj o meblach ze stali nierdzewnej

W zakładach przetwarzających żywność, w kuchniach i salonach kosmetycznych czy też gabinetach medycznych nadzwyczaj ważne jest utrzymanie całkowitej czystości. To wymaga nie tylko wdrożenia restrykcyjnych procedur oraz użycia preparatów dezynfekujących, ale też właściwego sprzętu. Narzędzia i meble użytkowane w takich miejscach nie powinny pochłaniać zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna dawać możliwość łatwe i dokładne czyszczenie oraz odkażanie. Dlatego w miejscach, gdzie priorytetem jest higiena, idealnie sprawdzają się meble ze stali nierdzewnej.

Jakiego typu meble ze stali nierdzewnej stosuje się branży spożywczej?

Meble ze stali nierdzewnej są nader często wykorzystywane w przetwórstwie spożywczym, piekarniach oraz profesjonalnych kuchniach. W kuchniach restauracji czy bufetów stosuje się m.in. regały do przechowywania produktów, blaty i stoły. Oprócz tego warto napomknąć o okapach i zmywakach, jak również wszelkiego rodzaju stojakach, które mogą być użyte do wyrastania wypieków. Optymalne wykorzystanie pomieszczenia zagwarantują meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – uda się z ich wykorzystaniem zorganizować funkcjonalną kuchnię nawet na stosunkowo niewielkiej przestrzeni.

Meble ze stali nierdzewnej dla medycyny

Projektując wymiary mebli ze stali nierdzewnej, producent uwzględnia także wymogi gabinetów medycznych i kosmetycznych. Tu szczególnie ważne są stoły i regały umożliwiające sterylne przechowywanie przyrządów oraz środków wykorzystywanych w czasie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszystkim wymaganiom stawianym w stosunku do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach medycznych – pozwalają na utrzymanie jałowości otoczenia, są mocne i dobrze się prezentują.