odbiór starych mebli, utylizacja starych mebli Kraków

Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Każdy z nas na pewno doskonale zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z różnorodnych przyczyn. Na ogół przenosimy je na strych, do komórki lokatorskiej albo do piwnicy, aby nie zagracały miejsca w domu. Szkopuł jednak w tym, że po wielu miesiącach także te schowki stają się tak zagracone, że zwyczajne ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, będącego okazją do tego, żeby pozbyć się zgromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki często organizujemy również, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie bądź kupujemy zapuszczony dom. Powinniśmy więc posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, mieszkania oraz piwnicy.

Zleć wywóz mebli i nie wyrzucaj ich do śmieci komunalnych

Odpady takie jak sprzęt AGD i RTV, fragmenty ram okien, połamane meble czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie mogą zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli potrzebujemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z trzech rozwiązań. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio pakownego auta. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce zwykle raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci o sporej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on również o legalny recykling zebranych odpadków. Podmioty wypożyczające kontenery często świadczą też profesjonalną pomoc przy opróżnianiu poddasza, piwnicy względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – ponowne wykorzystanie materiału

Jeżeli stare meble będą oddane do PSZOK-u lub firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, nie będą spalone ani nie trafią na składowisko. Po rozebraniu ich na elementy składowe i posortowaniu ich według tworzywa, z jakiego są wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w większości się je wykonuje, opiera się z reguły na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do złożenia kolejnych garderób, stołów albo półek.

Adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]