Naprawa lodówki nie zrujnuje Twojego budżetu

Najczęstsze awarie lodówek to w szczególności zbyt niskie temperatury, niepokojące postukiwanie i brak szczelności. Co ważne, tego rodzaju awarie czasem biorą się po prostu z nieodpowiedniego ustawienia – wtedy wystarczy tylko przestawić urządzenie. Kiedy zaś źródło usterki tkwi gdzie indziej, konieczna będzie pomoc fachowcy. Ile na nią wydamy? Kiedy naprawa lodówek jest trafionym rozwiązaniem, a kiedy należy nabyć inny produkt?

Naprawa lodówek – co się psuje?

Szczególnie zagrożonymi usterkami częściami lodówek są motor oraz sprężarka. Nierzadko ich powodem jest nieprawidłowe używanie urządzenia. Do środka nie powinniśmy wszak wkładać produktów gorących, a otwierając ją powinniśmy pamiętać o tym, aby zamknąć wnętrze. Kiedy idzie o lodówki dla sklepów, dobrze wyposażyć je w siłowniki. Za niska wydajność silnika rzutuje także na pracę zamrażalnika. Pamiętajmy, że w przypadku stwierdzenia awarii nie należy serwisować lodówki samodzielnie. Znacznie lepiej postąpimy zlecając to serwisantów, zyskując w ten sposób gwarancję na wykonane naprawy.

Naprawa lodówek – koszty

Wydatki na naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależą od typu awarii. Inną stawkę zapłacimy za dolanie gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, iż jest to sprzęt przemysłowy, koszty serwisu mogą okazać się większe. Niemniej jednak cena serwisu popularnych awarii jest bardziej opłacalna niż nabycie nowego sprzętu.