Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Jeżeli ciekawi Cię dobra oferta lokalu na chrzciny w Krakowie, skieruj się na palacradziwillow.pl.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszą istotną familijną okolicznością dotyczącą bezpośrednio ich nowo narodzonej pociechy, wobec tego troszczą się o to, żeby wszystko tego dnia było doskonałe. Organizacja chrzcin bywa jednak wyzwaniem, szczególnie jeśli na chrzest zaprasza się dużą liczbę krewnych oraz przyjaciół. Niżej znajdziesz kilka wskazówek, które wesprą cię w tym zakresie.

Organizacja chrztu – możesz określić oczekiwany podarunek dla swojego dziecka

Dawniej chrzciny miały miejsce wkrótce po narodzinach pociechy, nieraz nawet w dniu połogu, z przyczyny dużej śmiertelności noworodków. Z biegiem lat chrzciny przeobraziły się w znaczący dzień nie tylko dla bliskiej rodziny dziecka, więc są organizowane na ogół 6-8 miesięcy po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na spokojne rozważenie głównych kwestii tej okoliczności, jak wybór ojca i matki chrzestnych, a także kościoła, w którym będzie udzielony sakrament. Umawiając z parafią termin sakramentu powinno się wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie gości, a także zamówienie dla nich poczęstunku i noclegu, gdy będą jechać do nas z dalekich miast. W rozesłanych zaproszeniach trzeba umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do określenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie krępujmy się również powiadomić, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Rodzina przeważnie stawia na zabawki, lecz rodzicom przydadzą się bardziej praktyczne prezenty, jak przykładowo ubranka, kocyki dla dziecka czy fotelik do auta.

Przyjęcie w mieszkaniu lub lokal na chrzciny – na co postawić?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny urządzano przeważnie w domu rodziny malucha, skutkiem tego nie wszyscy uczestnicy obrzędu w świątyni bywali gośćmi odświętnego przyjęcia. Współcześnie obiad dla znacznej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców jest już normą. Przeglądając propozycje lokali, w których można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko odnajmują pięknie udekorowane miejsce, ale również współdziałają z dostawcą cateringu, który przygotuje kartę dań korespondującą z charakterem wydarzenia i który zagwarantuje biegłą obsługę uczestników. Jeżeli ceremonia ma się odbyć w ciepły miesiąc, polecamy znaleźć lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym kilkuletnie dzieci zamiast nudzić się przy stoliku mogą wybiegać się na powietrzu, a fotograf czy rodzina zrobi śliczne zdjęcia. Istotny jest także taki dobór lokalu na chrzest, by przejazd z kościoła do miejsca zabawy był szybki, tak samo jak transport biesiadników do domu czy zarezerwowanego hotelu.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]