Jak przygotować komunię dziecka?

Przyjęcia komunijne Kraków i okolice - tutaj znajdziesz więcej informacji o korzystnej ofercie.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy podobnie oczekiwanym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bowiem to zazwyczaj pierwsza rzeczywiście wielka impreza rodzinna, na której dziecko wie, iż wszystko skoncentrowane jest jedynie na nim. Dlatego też rodzice pragną, żeby ten dzień utrwalił się na lata w jego pamięci.

Sala komunijna – szukaj natychmiast jak będzie wyznaczony termin wydarzenia

Już przed wysyłaniem zaproszeń na komunię rodzice powinni wybrać czy podejmą rodzinę w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie zamówienie lokalu. Goszczenie gości w mieszkaniu jest przeważnie opcją wtedy, jeśli urządzamy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednakże to już nieczęste sytuacje. Przyjęcia komunijne przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne eventy rodzinne, na które zjeżdża się nawet do kilkudziesięciu gości, stąd też zwykle odbywają się w restauracjach bądź domach weselnych. Jeżeli pragniemy wynająć najlepszą salę, powinno się zacząć poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak będzie wyznaczona data przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym poważnym problemem może być także zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, zatem polecamy wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przyrządzaniu menu na komunie. Kluczowe jest także to, aby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, by dojazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był wygodny i błyskawiczny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – pamiątkowe fotografie, upominki, ciekawe gry dla dzieci

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak późniejszą zabawę gości. Tradycją są również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna zatem oferować przepiękne, zadbane pomieszczenia. Kolejnym plusem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora liczba, zalecamy rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas rozmaitymi zabawami.
Rzecz jasna, zaproszeni na przyjęcie komunijne kupią podarki dla dziecka. Rodzice z reguły dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek w zaproszeniu można napisać, że nie zgadzamy się na niektóre typy podarunków, przykładowo zabawki z motywami militarnymi lub drogą biżuterię.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]