Jak naprawić nieszczelne okna?

Jeśli chcesz zlecić uszczelnianie okien PCV, skieruj się na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na komfort lokatorów. Okna chronią dom przed wilgocią i mrozem, a także odcinają go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym okresie możliwe usterki mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]