Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Prace w ogrodzie ,odnowienie mieszkania, przebudowa bądź budowa domu, opróżnianie piwnicy albo strychu – co łączy te, z pozoru kompletnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku pojawiają się pokaźne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia należy dostarczyć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, jeśli nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich wypadkach najlepiej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o pojemności dopasowanej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej spoczywa teraz obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zorganizować transportu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest też chętnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. W sezonie zimowym to też najlepsza metoda na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, dróg wewnętrznych, parkingów czy trawników.