Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Biuro rachunkowe Katowice - pomoc w zasięgu ręki.

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest często źródłem sporych kłopotów. Mikrofirmy zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę ds. finansów na stałe, a ich właściciele często nie są gotowi prawidłowo pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi część z nas – wystarczy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się w szczególności ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy ekspertom od finansów, otrzymamy pewność, że ewentualne kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem mandatów. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy i pracy – nie trzeba troszczyć się o finansami samemu, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Warto też nadmienić o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Dziś nie trzeba już regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy używając e-maila.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się jedynie cenami porad – nadzwyczaj niskie koszty usług w wielu przypadkach zwiastują ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci posiadają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]