Złote i srebrne numizmaty – jednocześnie kolekcjonujesz i inwestujesz

Więcej informacji o monetach numizmatycznych.

Bilon to nie tylko środek płatniczy, ale także obiekt westchnień kolekcjonerów na całym świecie. Numizmatyka, będąca pierwotnie dziedziną nauki badającą medale, monety a następnie też papierowe banknoty, sukcesywnie przeistoczyła się w cenione hobby. Wielu numizmatyków uważa z kolei gromadzenie monet jako metodę inwestycji kapitału w mienie, mogące w przyszłości przynieść wymierny dochód. Odpowiednio skorzystały z tego mennice z różnych stron świata, rok w rok wybijające ogromne ilości atrakcyjnych złotych i srebrnych monet okolicznościowych.

Numizmaty ze srebrnego i złotego kruszcu – hobby, które może być inwestycją

Powodów, dla których osoby kolekcjonują monety oraz banknoty jest mnóstwo. Poniektórzy skupiają się na monetach okolicznościowych wypuszczanych w nawiązaniu do obchodów rocznicy narodzin czy śmierci cenionej znakomitości z obszaru nauki albo polityki bądź znaczącego wydarzenia historycznego. Drudzy zachwycają się pieniędzmi, z tej przyczyny kolekcjonują środki płatnicze rozmaitych krajów. Pozostali szukają monet, których design przedstawia konkretny motyw, przykładowo związany z zabytkami świata bądź ptakami. Jest natomiast grupa osób, której nie interesują numizmaty dostępne w dużych nakładach z niklu, miedzi oraz mosiądzu, a która poszukuje monet kolekcjonerskich ze szlachetnych kruszców, najczęściej ze złota i srebra. Owszem, tego typu monety numizmatyczne już w chwili emisji są kilka razy droższe niż zwyczajne monety kolekcjonerskie, jakkolwiek powinno się wziąć pod uwagę, że ich kupno bywa doskonałą inwestycją. Po upływie czasu wartość srebrnych oraz złotych numizmatów może zauważalnie wzrosnąć, nie tylko ze względu na ograniczaną liczbę konkretnego wzoru, ale dodatkowo ze względu na możliwy wzrost ceny kruszcu, którego zostały one wykonane.

Monety okolicznościowe emitowane przez Mennice Polską

Kolekcjonerom skupiającym się zwłaszcza na monetach wybijanych w Polsce zapewne nie brak ciekawych eksponatów do kolekcjonowania. Raptem w minionych paru latach Mennica Polska wybiła takie monety jak przykładowo seria Wielcy polscy ekonomiści z wizerunkami m.in. Leopolda Caro i Romana Rybarskiego oraz 100. rocznica urodzin Jana Karskiego. Większość monet numizmatów emitowanych w naszym kraju to srebrne numizmaty o nominale 10 złotych. Ich cena, w zależności od wagi, nakładu oraz roku wybicia, mieści się w przedziale od 100 do nawet 350 złotych. Takie monety zamknięte są zazwyczaj w kapslu albo umieszczone w holderze.

Adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]