Ułatwienia dla firm – o mass collect

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie jak działa mass collect, skieruj się w to miejsce.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom własnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest de facto dość proste. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie zdaje egzamin tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest duża grupa kontrahentów, a więc na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych, jak również wszystkich branżach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednak uprzednie przydzielenie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty bądź tradycyjny przelew). Zastosowanie mass collect łączy się również z szybszym księgowaniem wpłat aniżeli podczas księgowania manualnego, a przy tym eliminacją ewentualnych omyłek nieraz przytrafiających w czasie tego procesu.

Czy opłaca się korzystać z usługi mass collect?

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili dostępna w większości banków (mają ją między innymi kilka banków spółdzielczych i mBank) wypada przeanalizować możliwość jej wykorzystania w firmie, nawet takiej, która miesięcznie obsługuje około 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect łączy się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a więc bieżące śledzenie spływu opłat) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co z czasem skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]