Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Skieruj się tu, aby skończyć poszukiwania kantoru wymiany walut!

Jeszcze parę lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w placówce bankowej bądź w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć hipermarketach czy w galeriach handlowych! Lecz w ekspresowo transformującym się świecie, ludzie chcą wymieniać walutę bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, dlatego też powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jak funkcjonuje kantor online?

Działanie kantoru online jest tak samo proste jak fizycznego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów internetowych jest w szczególności to, że wymianę można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zwykle z zeszłej doby. Kolejnym i niesłychanie ważnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez kantory tradycyjne i placówki bankowe. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie przekraczają 2%. Kantory online proponują też kilka pomocnych usług stosowanych przez użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w uzgodnionym przez użytkownika terminie czy też takiej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, kiedy wyznaczony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Kantor internetowy – usługa dla pracowników zagranicznych i kredytobiorców

Kantory online to opcja dla osób doceniających komfort oraz ogromną wolność w dysponowaniu środkami finansowymi. Używają ich również kredytobiorcy spłacający zobowiązania w obcej walucie oraz osoby uczące się czy też zatrudnione za granicą. Lecz zanim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Adres:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]