Wynajem szalunków dla ekip budowlanych

Zdobądź więcej informacji o ofercie wypożyczalni szalunków

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest cement – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są ze sklejki, ale można zaobserwować też wersje zrobione ze stali, a niekiedy również tworzyw sztucznych. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które pozwalają na wypracowanie wymaganych efektów. Jednak z uwagi na wysokie koszty nie zawsze ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Kiedy będą niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed momentem wspomnieliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeżeli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej firmy, warto rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto nadmienić również o komforcie, ponieważ trzymanie rzadko używanych szalunków może generować duże wydatki.

O czym pamiętać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Warto wybrać ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki będą solidne oraz praktyczne. Naprawdę ważna okaże się również dbałość o klienta – w sytuacji, gdy zbliża się termin startu robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W przypadku wątpliwości dobrze natomiast wejść do sieci i sprawdzić, co o ofercie konkretnej firmy myślą poprzedni klienci.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]