Współpraca z architektem nie musi być trudna

Tutaj uzyskasz więcej informacji o pracy architekta Kraków

Wzniesienie domu to bez wątpienia najważniejsza inwestycja w życiu każdego z nas. Powinniśmy więc dokładnie to zaplanować oraz pamiętać o poradach fachowców. Największy wpływ na to, jakie rezultaty dadzą nasze wysiłki, wywrze niewątpliwie projekt budynku. Mamy szansę wprawdzie nabyć gotowy dokument, lecz chcąc zyskać gwarancję, że dom będzie taki jak sobie wymarzyliśmy, warto skorzystać z usług architekta. Ze względu na fakt, że większość z nas nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się para, należy napisać o tym kilka zdań.

O czym wiedzieć przed spotkaniem z architektem?

To, czy realizacja spełni nasze potrzeby, jest zależne szczególnie od przebiegu rozmowy z architektem. Przychodząc do architekta musimy wiedzieć, czego spodziewamy się po wznoszonym domu i umieć przekazać mu to. Należy też zapoznać się z głównymi przepisami na temat budowy domu – dzięki temu szybciej się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy jednak się stresować, gdyż w razie problemów możemy poprosić go o poradę.

Co jest obowiązkiem architekta?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ów dokument będzie rozpatrzony przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny być w nim zawarte rozwiązania, na których będzie oparta planowana budowa. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do zatrudnienia ekipy budowlanej oraz okaże się niezbędny podczas zatwierdzenia inwestycji. Treść tych projektów ustalają specjalne przepisy.

Adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]