W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Wiele śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu zwłaszcza o te, które produkowane są w toku różnego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź strychu oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – typy i pojemność

Wybierając kontener, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w trakcie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również skute płytki ceramiczne i zdjęte panele podłogowe.

Kontener – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych miastach, takich jak Szczecin czy Kraków, ale też w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener w określone miejsce. Kontener musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega utylizacji.