Rodzaje szalunków i ich zastosowanie

Jeśli chcesz kupić szalunki ścienne, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki, nazywane również deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na wznoszenie ścian budynków. Zwykle wykorzystuje się je w przypadku wylewania murów z betonu – wtenczas są one potrzebne do tego, by należycie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Ponadto szalunki wykorzystuje się też w trakcie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie otworów na okna, bramy oraz drzwi. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i gdzie inwestorzy mogą je nabyć.

Z jakich materiałów wyprodukowane są szalunki?

Najstarszym typem szalunków jest struktura utworzona z grubych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ czy też drewnianych desek, którą można wykorzystać powtórnie po rozebraniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże pracochłonna – wielu wykonawców oraz inwestorów wybiera więc zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – systemów służących do szybkiego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki produkuje się z drewna, sklejki lub metalu, jak również łączyć w sobie 2 lub 3 materiały. Z reguły jednak korzysta się ze sklejki – głównie z takich gatunków drewna jak topola i brzoza, a całą strukturę spajają głowice ze aluminiowe bądź stalowe, belki, narożniki i łączniki.

Wynajęcie szalunków – nie musisz ich kupować?

Przedsiębiorstwa cyklicznie zajmujące się pracami budowlanymi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku ekip, które zwykle oferują odmienne usługi i inwestorów indywidualnych, którzy planują planujących wznieść pojedynczy obiekt. Kupno wszelkich elementów potrzebnych do skonstruowania szalunku byłoby całkowicie nieopłacalne . Znacznie rozsądniejszym wyjściem będzie wynajęcie szalunków.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]