Płytka elewacyjna – wytwarzana ręcznie i maszynowo

Elewacja domu jest niezwykle istotna z co najmniej 2 pobudek. Po pierwsze – chroni konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie natomiast znacząco ma wpływ na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu unikalnego charakteru. Jest to jeden z najlepszych powodów, by dobór materiału na elewację dobrze przemyśleć i postawić na najlepszą opcję. Szczególnie godna polecenia jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego warto ją wybrać?

Klinkierowa płytka elewacyjna – zalety

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny wyróżniają się przede wszystkim doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, poprawiając komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Kolejny atut płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, dzięki czemu wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najmniej przychylnych warunkach. Warto pamiętać również o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale wyglądają, a różnorodność dostępnych w sklepach wzorów pozwala dobrać właściwy model do wiekowych i nowoczesnych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane we współczesnym budownictwie.

Rodzaje płytki elewacyjnej klinkierowej

Na rynku dostępne są dwa rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wytwarzane maszynowo oraz ręcznie. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wytwarzane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, wykorzystuje się najczęściej w nowoczesnym budownictwie.