Okna energooszczędne przed sezonem grzewczym

Dowiedz się, gdzie kupić okna energooszczędne

Najbardziej istotnym elementem, o którym trzeba pamiętać przy remontowaniu nieruchomości, są wytrzymałe okna energooszczędne. Najbardziej sprawdzają się okna drewniane, które u producentów znajdziemy w rozmaitych opcjach. Jak są stworzone i co gwarantują?

Okna energooszczędne – brak strat ciepła i oszczędność opału

Drewniane okna skonstruowane są z przyjaznych dla przyrody surowców – m. in. sosny i meranti. Odznaczają się świetnymi właściwościami, dzięki czemu dorównują oknom z tworzyw sztucznych. Ocieplając budynek przed sezonem grzewczym, trzeba zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przepuszczalności cieplnej stolarki okiennej. Zapewnia to nie tylko wygodne warunki wewnątrz pomieszczenia, ale przede wszystkim oszczędność koksu lub oleju opałowego. Współczynnik izolacji termicznej musi być odpowiedni (tj. poniżej 0,8 W/m2), bo tylko w takim wypadku w mieszkaniu osiągniemy komfortowe warunki. Ciepło nie wydostaje się z budynku, a przez nieszczelności nie dociera mróz .

Okna energooszczędne – uniknij nieprzyjemnych dźwięków z dworu

Kupując nowe okna energooszczędne zweryfikujmy następny istotny detal – wskaźnik tłumienia hałasu. Postawmy na zespolone okna drewniane, jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych dźwięków z dworu. Bardzo ważne są również precyzyjne systemy uszczelniające – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Nowoczesna technika gwarantuje wygłuszenie niechcianego zgiełku, a także maksymalny komfort cieplny w domu, warto więc postawić na drewniane okna energooszczędne.

Adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]