Nowoczesne projekty domów

Na tej stronie uzyskasz rzetelną pomoc profesjonalisty w dziedzinie tworzenia nowoczesnych projektów domów

Budowlane style sprzed lat stopniowo odchodzą do przeszłości, zaś ich miejsce zajmują znacznie bardziej innowacyjne rozwiązania. Choć mnóstwo budynków wznosi się wciąż według projektów rodem z poprzedniego dziesięciolecia, to wiele osób stawia na nowoczesne projekty domów – czym więc się wyróżniają? Skąd bierze się zainteresowanie nimi? Czemu opłaca się na wybrać któryś z nich?

Nowoczesne projekty domów – do jakich stylów nawiązują?

Nowoczesne projekty domów powstają z rozmaitych inspiracji. Wielu projektantów przyznaje się do wpływu modernistycznych architektów działających w krajach germańskich. Jeśli przyjrzymy się kilku współczesnym projektom, znajdziemy wpływy dzieł twórców skupionych wokół Bauhausu oraz pokrewnych kierunków.

Wyróżniki nowoczesnych projektów domów

Najważniejszą cechą nowoczesnej architektury możemy uznać minimalizm oraz niechęć do nadmiaru detali. Nowoczesne projekty domów koncentrują się na bryle i tylko ona nadaje budynkowi określony styl. Ogromną wagę przykłada się także do surowców – najczęściej używa się tradycyjny beton, spore okna oraz deski.

Nowoczesne projekty domów – wyłącznie w mieście?

Wbrew pozorom, nowoczesne projekty domów mogą być realizowane nie tylko w zorganizowanych dzielnicach willowych. Tylko inwencja projektanta decyduje o tym, czy określony budynek wpisze się w charakter okolicy. Warto wziąć pod uwagę typ przeważającej tam zabudowy, a potem podjąć kroki, by włączyć do projektu kilka z obserwowanych często dodatków.

Adres:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]