Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Tutaj kupisz kontenery rolkowe

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże sporo rodzajów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, zdemontowane elementy stolarki otworowej, a także stare płytki parkietowe lub ceramiczne – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci dużych gabarytów

Do składowania ładunków o sporych gabarytach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są najczęściej dla magazynów oraz firm transportowych.

Adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]