Drzwi wejściowe drewniane – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Więcej informacji o drzwiach zewnętrznych dwuskrzydłowych

Drzwi zewnętrzne pełnią wiele zadań – ochraniają dom przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, strzegą przed włamaniem i oddzielają od zgiełku dobiegającego z dworu. Kiedy zamówić drzwi dwuskrzydłowe? Dlaczego warto zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi drewniane zewnętrzne nie ulegają wypaczeniu

Kupno drzwi zewnętrznych to jedna z najistotniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy inwestor. Drewniane drzwi zewnętrzne już od dawna cieszą się ogromnym uznaniem, z uwagi na swoje cechy i solidność. Drewno znakomicie się prezentuje i można je wykończyć na różne sposoby. Prawidłowo wykonane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się energooszczędnością i posiadają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co sprawia, że koszty ogrzewania nie są za wysokie, a mimo tego w mieszkaniu odczuwamy komfort cieplny. Kupując drzwi do domu warto wziąć pod uwagę modele o przekroju 92 mm albo 68 mm. Z uwagi na swoje właściwości znacznym powodzeniem wyróżniają się szczególnie ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna klejonego trójwarstwowo – nie wypaczają się i trudno je uszkodzić, zatem doskonale nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Nowoczesne wejściowe drzwi drewniane są wyposażone w uszczelki najnowszej generacji.

Zalety dwuskrzydłowych drzwi zewnętrznych

Producenci oferują również wykonanie drzwi drewnianych na wymiar, które są zalecane w przypadku nietypowych otworów drzwiowych. Z kolei drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to propozycja dla osób, którym zależy na oryginalnym designie. Jeżeli poszukujemy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, należy zlecić ich produkcję firmie, która wykonuje nietypowe projekty na zamówienie, a zarazem daje kilkuletnią gwarancję na swoje produkty. W drzwi drewniane można wstawić rewelacyjnie wyglądające szyby, np. witrażowe. Kupujący mogą także wybierać spośród ogromnego wachlarza szyldów. Prócz zalet estetycznych, warto także uwydatnić inne atuty, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Często wyposażone są one w systemy antywyważeniowe, w związku z tym są trudne do wyłamania. Gwarantuje to domownikom wysokie bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe są wyposażone także trzypunktowy zamek listwowy, a klient może zdecydować się na niski próg drewniany lub aluminiowy. Aby osłonić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, w trakcie ich produkcji wykorzystuje się lakiery wysokiej jakości.

Adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]