Dobierz rolety do każdego okna – rolety na zamówienie

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przywykliśmy do zasłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, ale także pozwala to regulować ilość światła docierających do pomieszczeń. Tradycyjnie do zakrywania okien korzystamy z firanek i zasłon, ale w ostatnich kilkunastu latach często wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie modele rolet wewnętrznych znajdziemy w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest szeroki wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych lub okiennych. W wielu z nich zakupimy też wszelkie niezbędne akcesoria, czyli kółka z żabkami, karnisze metalowe, wsporniki sufitowe i ścienne czy rozety. W jednym miejscu jesteśmy w stanie skompletować pełen zestaw konieczny do instalacji rolet. Natomiast to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by kupować z głową. Na przykład, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na takich roletach łatwo zbierają się drobinki kurzu, gdyż robione są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do mieszkania posłużą rolety dzień-noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a nawet w łazience. Te rolety posiadają naprzemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja odbywa się bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z materiału nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – jakich błędów się wystrzegać

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i zdarzyć się może, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, aby dobrze zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji, do tego będą mało estetyczne. Jeśli więc brak nam doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonalistom.