Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Jeśli potrzebujesz dźwigara, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html

Szalunki to struktury niezbędne na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu murom wylewanym z betonu, jak również przygotowanie w nich przepustów na okna i drzwi. Szalunki są także potrzebne przy budowie sufitów – w takim przypadku ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku byłoby niemożliwe. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie opada natychmiast po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich materiałów produkuje się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z jakich materiałów produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym obciążeniom, które sięgają kilkudziesięciu ton. Dlatego jego główną cechą jest trwałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość wykonania i rodzaj wykorzystanych w tym celu surowców. Powinny one być dokładnie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak olcha, sosna, buk czy topola. Niezwykle istotne jest również stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci, klejów i pozostałych ciekłych preparatów używanych na budowie – a więc czynników, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – wydzierżawić czy lepiej kupić?

Podmioty, które na co dzień zajmują się wznoszeniem wielokondygnacyjnych budynków mają swoje dźwigary. Ich kupno i przechowywanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Natomiast firmy, które od czasu do czasu podejmują się zamówień tego typu, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych części szalunków.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]