Bardzo dużo osób marzy o posiadaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie dominowały domy w kształcie popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się też ogromnymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to w stu procentach inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy wybudowane z drewna, które stanowią połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.
Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć tradycję i nowoczesność?
Domy drewniane to teraz najlepszy przykład na to, jak skutecznie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak nierzadko określa się również styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Małe okna, spadzisty dach pokryty gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią stosują także inne nowoczesne materiały. Taki dom może być też energooszczędny. W tym celu architekci dbają o dość zwartą bryłę budynku, zalecają dobór właściwych okien oraz solidne ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można nierzadko w jednym regionie Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie położone jest malownicze Podhale.
Budowa domów drewnianych –zleć projekt doświadczonemu architektowi
Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie jest proste. Dlatego najrozsądniej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się doskonale, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.
Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392
Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail:
[email protected]