Baseny kąpielowe do użytku domowego

Dowiedz się, gdzie nabyć baseny kąpielowe

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu bądź relaks. Na posiadanie basenu więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo do ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – wewnętrzne, przydomowe czy ogrodowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest więc niezbędny do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość rodzajów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, idealne dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na standardowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniale wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa również ogród bądź halę basenową. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Podobnych artykułów jest jednak dużo więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Adres:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]