Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Pod tym linkiem poznasz pełną ofertę aktywnych wakacji dla singli.

Istnieją dwie kategorie ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na przyjemnym lenistwie, a drudzy każdy urlop muszą zorganizować sobie tak, aby zrobić coś nowego, czego wcześniej nie doświadczyli. Właśnie dla tych ostatnich biura turystyczne tworzą ciekawe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – czy warto?

Wycieczki dla aktywnych to drobiazgowo przygotowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy pragną poznać przeróżne zakątki świata i naszego kraju z całkiem innej perspektywy. Harmonogram takich wyjazdów jest wypełniony niesamowitymi atrakcjami, których zwyczajny wczasowicz nie przeżyje z pozycji komfortowego siedziska na werandzie dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to dodatkowo znakomita okazja, aby zdobyć przydatne umiejętności, ponieważ nieraz łączy się ze instruktażami niezbędnymi do opanowania zasad przetrwania w określonym obszarze. Na wyprawie w góry można m.in. dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem oraz rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy poznają podstawy survivalu, jak również tego, jak postępować w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w przypadku lawiny. Wypada także wspomnieć, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest niełatwymi wyzwaniami wymagającymi zaufania i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko góry w Polsce – na wyprawach dla aktywnych zwiedzisz ciekawe rejony

Atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas znakomitej wytrzymałości fizycznej, to zwłaszcza wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z dobrą kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najbardziej znane wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą też wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się ulicami przepięknych miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Lecz Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla nieprofesjonalnych podróżników – bez problemu poradzą sobie także podczas wycieczki na Wyspy Komodo albo do Nepalu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]