Tenis dla dzieci Kraków

Tenis dla dzieci Kraków - dowiedz się więcej o ofercie na teniskrakow.pl

Aktywność fizyczna jest niezbędna i pożądana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci lubią sport. Jak zmotywować je do ruchu? Do wyboru mamy mnóstwo różnych sposobów, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Jest to nie tylko niebanalny sposób wykorzystania czasu, ale jest również interesującą zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Warto rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie przygody z tenisem, ponieważ już czterolatki mogą uczestniczyć w lekcjach. Początkujący tenisista będzie potrzebował odpowiedniego sprzętu, który zapewni mu komfort gry, efektywną naukę oraz zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest strój do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej dylematów. Mamy wybór spośród szerokiej gamy części, co umożliwią dobór idealnej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta zawiera ważne cechy i parametry i to na ich podstawie dopasowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są mniejsze niż te dla starszych graczy. Często zdarza się, że rodzice kupują swym dzieciom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Bardzo istotna jest kwestia rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona znaczącą rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki mieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, w których zawodowcy zaczynali bardzo wcześnie. Najmłodsi przyswajają wiedzę bez problemu, dlatego na pierwsze lekcje mają możliwość chodzić już 4-latki. Problemem, który często pojawia się na początku jest kwestia: trenować się indywidualnie, czy grupowo.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe są źródłem wielu zalet, m.in. dzieci poznają nowe osoby, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji oraz rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczniów, którzy wolą rozwijać się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie technikę gry waszej pociechy i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]