Jakie umiejętności rozwiniesz uczestnicząc w kursie górskim?

Zajrzyj tu, jeśli ciekawi Cię korzystna oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej.

Góry bywają niebezpieczne, a jednocześnie są zachwycające. Właściwie co kilka tygodni, a w szczególności w okresie, kiedy wczasowicze tłumnie przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w pobliżu znanych szczytów, w mediach informują o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przeszkolenia wybrały się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Z tej przyczyny entuzjastom gór pragnącym nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą drogą, by pozyskać potrzebną wiedzę jest uczestnictwo w wieloaspektowym szkoleniu pod okiem profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. prawidłowego poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, władania czekanem, asekuracji, autoasekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po trasach wyposażonych w via ferraty. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które są nieodzowne w czasie rozmaitych niefortunnych wypadków. Kurs obejmuje też reguły poprawnego postępowania w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada szerokie doświadczenie jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w niewielkich grupach, które najczęściej nie przekraczają 6 osób. Skutkiem tego przyswajanie wiedzy ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, aby mogli oni skutecznie opanować fundamentalną wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]