Chcesz nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Kurs akwareli - tutaj przeczytasz o pełnej ofercie.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularnym sposobem artystycznego przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby stawać się w tym profesjonalistą, żeby czerpać z tego uciechę każdego dnia. Dla wielu ludzi jest to wszak tylko forma odprężenia się po trudnym dniu albo pasja i nie oczekują oni osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Lecz jeśli pragniesz malować coraz lepiej, należy zgłosić się na kurs akwareli.

Kurs malowania akwarelami – dla początkujących artystów i nie tylko

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i nietrudnego do wykonania, jednakże jest wynikiem kilku czynników, o których początkujący artysta z rzadka ma pojęcie. Znaczną rolę w samym toku tworzenia ma również zbieg okoliczności – farby akwarelowe trudno kontrolować i nawet osoby wprawne w tej technice wcale nie są przeświadczone o tym, że praca zawsze będzie idealnie taka, jak zaplanowały. Kurs malowania akwarelami to znakomite miejsce, by zacząć swoja drogę z tą techniką malarstwa i zdobyć potrzebne podstawowe informacje konieczne do odkrycia w sobie miłości do farb akwarelowych. Każdy jest tu chętnie widziany, bez względu na to, czy podjął już próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym typem farb. Dydaktycy kursu podczas pierwszych zajęć rzetelnie wyjaśniają właściwości tych farb, różne techniki ich stosowania, jak również typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny efekt dzieła.

Kurs malowania akwarelami – to się opłaca?

W czasach popularyzacji internetu nie ma przeszkód, żeby wyszukać a następnie obejrzeć tutoriale, które pokazują jak malować akwarelami. Jednakże nigdy nie będzie to równoznaczne z partycypacją w kursie akwareli prowadzonym przez biegłego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W wartościowej szkoleniu z technik artystycznych niezastąpione są wytyczne, które uczestnicy kursu słyszą od nauczycieli w czasie tworzenia prac. Takie korekty pomagają szybciej nabywać umiejętności, a kursant nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd sprawił, iż dany efekt nie dał rezultatów jakich się spodziewał. Co więcej praca w zespole ludzi o podobnych pasjach formuje przyjazną atmosferę wsparcia, które jest niesłychanie ważne w ośmielaniu do dalszego rozwoju twórczego. Udział w rzeczowej analizie prac innych kursantów, pomaga z kolei we rzetelnej ocenie autorskich prac już zakończeniu kursu.

Adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]