Zalety rolet podgumowanych

W najupalniejsze miesiące w roku Twój dom nagrzewa się do wysokich temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W upalne lato czy słoneczną wiosnę przed wyjściem z mieszkania zasłoń okna roletami podgumowanymi i jak wrócisz ciesz się nienagrzanym, chłodnym wnętrzem, idealnym do relaksu. Taki typ rolety w 100% nie przepuszcza promieni słonecznych. Jak działa roleta podgumowana? W jakich wnętrzach sprawdzi się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Plusy rolet podgumowanych

Największą zaletą rolet podgumowanych jest to, iż powodują one całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Odpowiednia warstwa gumy na rolecie nie przepuszcza promieni słonecznych do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie nagrzewa. Szczególnie latem utrzymanie w pokojach właściwej temperatury jest trudne. Jeśli nie posiadasz klimatyzatora, to wybierz ten rodzaj rolety. Rolety podgumowane zazwyczaj są wybierane do wnętrz, takich jak łazienka oraz kuchnia, ale też do silnie nasłonecznionych pomieszczeń. Brak przeciwwskazań, żeby były ozdobą Twojej sypialni lub salonu.

Jaką roletę podgumowaną kupić?

Rolety podgumowane zazwyczaj dostępne są w wariancie produktu 100% zaciemnienia. Jeśli chcesz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego albo silnie przeszklonego wnętrza, to ten rodzaj spisze się doskonale. Także pokoje, w których potrzebujesz spokoju lub całkowitego zaciemnienia, takie jak gabinet, sypialna oraz salon, to świetne wnętrza dla rolet podgumowanych.
Dobierz kolor rolety do innych elementów pokoju lub wybierz model w pełnym kontraście do reszty. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem pomieszczenia, jednak wiele jest zależne od Twojej inwencji i pomysłu na ich wykorzystanie.