Wisiorki srebrne

Sprawdź, gdzie zamówić wisiorki

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez złotników surowców. Nie może to dziwić – jest miękkie, świetnie się prezentuje i cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii są zabójcze. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas prac domowych bezwzględnie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy znaleźć kuferki wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten źle znosi również kontakt z wilgocią oraz słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim schowamy kilka przedmiotów do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką lub włożyć do plastikowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z solą – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko kurze oraz specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.