Wiadro z mopem – niezbędne w każdym domu i zakładzie pracy

Potrzebujesz mopów płaskich? Wejdź na verdeavis.pl.

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – wystarczy mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli idzie o kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia bądź dużą powierzchnię. W takich przypadkach warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Mopy profesjonalne – po czym rozpoznać te najwydajniejsze?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwa czynniki – jego szerokość oraz tworzywo, z którego został wykonany. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzki o dużym metrażu – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego trwałość. Należy także pamiętać, że twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie.

Sam mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, by pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i wydajnie myć podłogi. Niemal równie istotne są też akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość musi być proporcjonalna do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza pielęgnację podłóg. Podczas czyszczenia wielkich powierzchni polecamy używać zestawu wiadro plus mop.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]